POGOSTA
VPRAŠANJA
Preden pričnemo s polaganjem talne obloge na nov estrih, moramo najprej preveriti, če je estrih za polaganje primeren. Pomembno je ugotoviti, kako in kdaj je bil estrih narejen. Površinsko ga pregledamo, preverimo, če se na estrihu pojavljajo poke ali kakšne druge vidne napake.
Pomembno je opraviti meritev vlage, zahtevana maximalna vsebnost vlage v estrihu je 1,8 % za lesene talne obloge oz. 2 % za fleksibilne in tekstilne talne obloge. Pozorni moramo biti tudi na ravnost estriha. Preverjamo jo z ravno letvijo in merilnim klinom, dovoljena odstopanja pa odčitavamo iz tabele, ki jo predpisuje EN standard 18202, tabela 3, vrstica 3 in 4.
V kolikor je podlaga star estrih ali obstoječa talna obloga kot je parket, keramika, kamen ali drugo vam priporočam, da se obrnete na našo tehnično službo.
Z veseljem si bomo ogledali podlago na objektu in za vas pripravili tehnično rešitev, na podlagi katere boste lahko zagotovili strokovno vgradnjo nove talne obloge.
V prostoru, kjer bomo polagali finalno talno oblogo je potrebno zagotoviti stabilna temperaturo, to je min 15 C ( oz min. 3 C nad temperaturo rosišča ) v podlagi in min 18 C v prostoru in stabilno relativna zračna vlaga med 35-65%.
Največja dovoljena vlažnost za polaganje talne obloge je manj kot 1,7 – 2% za cementni in največ 0,2 – 0,5% za anhidritni estrih.
Po predpisanem času mirovanja estriha je potreben poskusni zagon ogrevalnega sistema, ki ga opravimo na naslednji način:
Finalno talno oblogo lahko polagamo nekaj dni po izklopu talnega gretja, ko je površinska temperatura med 15 in 18°C.
Z veseljem vam bomo pomagali pri izbiri prave
talne obloge za vaš dom!